Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

İlimiz Valisi Dr. Osman VAROL’un Defterdarlığımıza Ziyareti

İlimiz Valisi Sayın Dr.Osman VAROL Defterdarlığımız  Çalışmaları Hakkında Brifing aldı.

İlimiz Defterdarı Sayın Kaya KURŞUN ve  Birim  Amirlerince  karşılanan Valimiz Sayın Dr.Osman VAROL’a Defterdarlığımız birimlerince yapılan çalışmalar hakkında brifing verildi.
Brifing sonrası açıklamalarda bulunan  Vali Sayın Dr.Osman VAROL şunları kaydetti: “İlimiz Defterdarlığının çalışmalarını yerinde incelemek ve personelimiz ile tanışmak için bu ziyareti gerçekleştirdik. Yapılan bu sunum sonrası ilimizdeki mali konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk. Bilindiği üzere sağlık, eğitim, kültür, adalet ve benzeri alanlarda yapılan yatırımların finansmanı vatandaşlarımız tarafından ödenen vergilerle sağlanmaktadır. Bu açıdan baktığımızda vergiler devletin temel gelir kaynağını oluşturmaktadır.
Bizler de İlimizin idarecileri olarak halkımızdan toplanan vergileri, çeşitli alanlarda yatırıma ve hizmete dönüştürtmek için çalışmaktayız. Burada bizlerin yanı sıra değerli halkımıza da çeşitli görevler düşmektedir. Halkımız verginin ülkemiz için taşıdığı önemin farkında olmalı ve bu anlayışla hareket ederek vergisini zamanında ödemelidir. Bugün gelinen noktada bir çok hizmet alanında sağlanan olumlu gelişmeleri devam etmesi buna bağlıdır. Bizler de İl Defterdarlığımız ve personeli ile birlikte ilimiz genelinde denetim faaliyetlerine devam edeceğiz. Şunu unutmamalıyız ki evlatlarımıza bırakacağımız güzel ve gelişmiş bir ülke bizlerin zamanında ödeyeceği vergilerle mümkün olacaktır.”
Açıklamalar temaslarının ardından Vali Sayın Dr.Osman VAROL Defterdarlığımızdan  ayrıldı.